ANGELO PURGERT fotograf, zpěvák, host IPS 2020

Fotograf, lektor, zpěvák, host IPS 2020 Strakonice.

Člen Asociace profesionálních fotografů ČR a České federace fotografického umění. Držitel mnoha mezinárodních ocennění.

Angelo Vás jako host IPS 2020 ve Strakonicích v pátek večer v krátkosti seznámí se svým charitativním fotografickým projektem První republika. Kdo bude mít zájem, bude si moci zakoupit knihu První republika, kterou Vám Angelo rád na místě osobně podepíše. V sobotu speciálně pro účastníky IPS 2020 připraví v Přádelně portrétní stage s jednou modelkou ve stylu "První republika", kde pod jeho vedením budete moci fotografovat portrét na toto téma.

Share on InstagramShare on YoutubeŽivot a dílo

Angelo Purgert se narodil 24. října 1965 v Praze. Je členem České federace fotografického umění a členem Asociace profesionálních fotografů, uznávaným lektorem a držitelem několika mezinárodních ocenění. V roce 2010 vystavuje fotografie První Republika společně s Alfonsem Muchou v Obecním domě v Praze. Angelův talent vdechuje věčný život okolí, lidem a přírodě kolem něj. Důležitou součástí jeho práce jsou charitativní projekty, zaměřené především na pomoc dětem. Když vzpomíná na své dětství slyší praskání dřeva v krbu a cítí vůni lesa. Vyrůstal v chatě uprostřed přírody s otcem fotografem, vedle kterého se naučil vnímat své okolí přes objektiv legendárního fotoaparátu Flexaret. Angelovou doménou je portrétní fotografie a jeho styl je také nazýván fotografickou lyrikou. Cesta studijní vedla zpět do města, kde absolvoval fotografickou a polygrafickou školu. Rodná Praha mu vždy byla inspirací a dodnes jej fascinuje její různorodost, atmosféra a unikátní prolínání stylů. Koncepčně i fotograficky se podílel na knize “To nejlepší z Prahy”, která byla v roce 1994 publikována v osmi jazykových mutacích. V roce 2001 se umístil na prvním místě ve fotografické soutěži “Praha zamilovaná”. Jeho portfolio doplňuje charitativní projekt “Portréty osobností”, na kterém spolupracovali osobnosti českého filmového a divadelního světa. Projekt “Jiný svět” odkrývá zapomenuté krásy života v přírodě, ze kterého vzešla moderní civilizace dneška. V roce 2018 v rámci stého výročí založení republiky Angelo ve spolupráci s nakladatelstvím Omega vydal autorskou knihu pod názvem První Republika. Ve stejném roce měl na svém kontě 5 vydaných autorských knih, 28 mezinárodních ocenění, 30 let profesionální praxe, 36 samostatných výstav v ČR a zahraničí a 124 společných výstav v ČR a zahraničí.


Fotografické publikace 

TO NEJLEPŠÍ Z PRAHY, Nakladatelství Roka, 1994 1. REPUBLIKA, Nakladatelství Trojzvuk, 2011 JINÝ SVĚT, Nakladatelství Trojzvuk, 2013 PRVNÍ REPUBLIKA, Nakladatelství Omega, 2018 První republika - limitovaná edice, Nakladatelství Omega, 2018